Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

Εθνικός Γαζώρου-Αιγινιακός 1-0 Με παίκτη λιγότερο απο το 60΄ο Αιγινιακός

Με γκολ του Σλοβένου Νταβόρ Σκέριαντς ο Εθνικός Γαζώρου κέρδισε με 1-0 τον Αιγινιακό του δημοτικό γήπεδο Σερρών, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Football League.
Οι «μπλε» ξεκίνησαν με το δεξί στο πρωτάθλημα και πήραν τους πρώτους τρεις βαθμούς. Καλύτερος ο Γάζωρος στον αγώνα αυτό σε σχέση με το ματς με τη Νίκη Βόλου και είχε και δοκάρι στις καθυστερήσεις.
Στο 10ο λεπτό η σέντρα του Γιαζιτζόγλου, κεφαλιά του Σίκιμιτς, μπλοκάρει ο Μέλκας.
Δύο λεπτά αργότερα ένα σουτ του Δέντσα έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει άουτ.
Στο 15ο λεπτό απευθείας φάουλ του Σίκιμιτς η μπάλα άουτ. Στο 24ο λεπτό ο Σέρντιτς θα δώσει για τον Σκέριαντς, το πλασέ του τελευταίου η μπάλα άουτ. Δύο λεπτά αργότερα σουτ του Ναστέφσκι η μπάλα άουτ.