ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΚΟΡΙΝΟΥ -ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΟΛΙΝ∆ΡΟΥ 2-0

ΑΚΑ∆ΗΜΙΑ ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ- ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ  1-1

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΦΕΝ∆ΑΜΗΣ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 4-0

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΚΑΤΑΧΑ- ΠΙΝ∆ΟΣ Α. ΑΓΙΑΝΝΗ 2-1

ΑΡΗΣ ΚΟΚΚΙΝΟΠΛΙΤΩΝ -Γ.Α.Σ. ΣΒΟΡΩΝΟΥ  0-1

Α.Ε. ΠΕΡΙΣΤΑΣΗΣ -ΟΛΥΜΠΟΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ 2-0

ΔΙΑΛΕΞΗ ΣΤΟΝ ΚΟΛΙΝΔΡΟ ΜΕ ΘΕΜΑ: Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΒΡΕΦΙΚΗ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΚΗ ΗΛΙΚΙΑ -Ο ΡΟΛΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Διάλεξη με θέμα τη διατροφή στη βρεφική και νηπιακή ηλικία πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2013 στο Πολιτιστικό Κέντρο Κολινδρού για τους γονείς των παιδιών που φοιτούν στις δομές κοινωνικής μέριμνας του Δήμου Πύδνας Κολινδρού.

Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

Χάντμπολ Α1: Αρχέλαος-ΑΕΚ 29-35

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση όλο τον αγώνα Αρχέλαος-ΑΕΚ, για την 1η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας Χάντμπολ Ελλάδος....

ΠΗΓΗ:

Ο ΝΕΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΑΡΗ, ΤΟ ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΠΑΪΣΙΟΣ

Ο νέος προπονητής του Άρη, Σέρβος Ζόραν Μιλίνκοβιτς, μιλώντας σε οπαδική εφημερίδα της ομάδας πέραν όλων των άλλων αγωνιστικών και μη θεμάτων μίλησε και για τον Γέροντα Παΐσιο και την επίσκεψή του στο Άγιο Όρος.

Εθνικός Γαζώρου-Αιγινιακός 1-0 Με παίκτη λιγότερο απο το 60΄ο Αιγινιακός

Με γκολ του Σλοβένου Νταβόρ Σκέριαντς ο Εθνικός Γαζώρου κέρδισε με 1-0 τον Αιγινιακό του δημοτικό γήπεδο Σερρών, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Football League.
Οι «μπλε» ξεκίνησαν με το δεξί στο πρωτάθλημα και πήραν τους πρώτους τρεις βαθμούς. Καλύτερος ο Γάζωρος στον αγώνα αυτό σε σχέση με το ματς με τη Νίκη Βόλου και είχε και δοκάρι στις καθυστερήσεις.
Στο 10ο λεπτό η σέντρα του Γιαζιτζόγλου, κεφαλιά του Σίκιμιτς, μπλοκάρει ο Μέλκας.
Δύο λεπτά αργότερα ένα σουτ του Δέντσα έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει άουτ.
Στο 15ο λεπτό απευθείας φάουλ του Σίκιμιτς η μπάλα άουτ. Στο 24ο λεπτό ο Σέρντιτς θα δώσει για τον Σκέριαντς, το πλασέ του τελευταίου η μπάλα άουτ. Δύο λεπτά αργότερα σουτ του Ναστέφσκι η μπάλα άουτ.